کودکان روزانه چقدر چای می توانند بخورند؟

نوشیدن چای یا قهوه به دلیل وجود کافئین باعث افزایش سطح انرژی و هوشیاری در طول روز و افزایش تمرکز افراد به ویژه کودکان می شود. گفتنی است این ماده اثرات مخربی بر رفتار و سلامتی کودک از جمله ضعف عضلانی و کاهش تمرکز و حواس دارد.

در واقع ، مصرف زیاد چای می تواند اشتهای کودک را کاهش دهد و نوشیدن بیش از یک فنجان چای به کودکان توصیه نمی شود. چای زیاد از رشد و لاغر شدن کودکان جلوگیری می کند. با این حال ، معمولاً توصیه می شود که کودکان به دلیل مقادیر زیاد ، کافئین کمتری مصرف کنند. کافئین ذاتاً مضر نیست ، اما مصرف زیاد آن می تواند برای بدن مشکل ساز شود و عوارض جانبی ناخواسته ای در پی داشته باشد.

مصرف بیش از حد کافئین

اضطراب ، درد ، سردرد ، مشکل در تمرکز ، اختلالات خواب ، افزایش ضربان قلب و فشار خون بالا. هرچه کودک خردسال باشد ، به کافئین کمتری برای ایجاد چنین اثراتی نیاز است. در نتیجه ، ممکن است کودک حتی با نوشیدن یک فنجان چای ، که منبع کافئین است ، برخی از این علائم را تجربه کند.

سرفه کردن

چای مناسب سرفه به نوع سرفه بستگی دارد. اگر سرفه همراه با گلودرد باشد ، چای گل ختمی می تواند بسیار مفید و تسکین دهنده باشد. چای شیرین بیان برای سرفه های همراه با گلو درد توصیه می شود. البته چای شیرین بیان بیش از سه روز متوالی نباید مصرف شود ، خصوصاً اگر کودک فشار خون بالا دارد. چای نعناع همچنین در تسکین گلودرد طبیعی و خفیف م effectiveثر است.

استرس را کاهش دهید

اگرچه چای سیاه می تواند استرس را در کودکان افزایش دهد زیرا حاوی کافئین است ، اما برخی از انواع دیگر چای از جمله چای بابونه می تواند تأثیر زیادی در آرامش کودکان داشته باشد. در واقع یکی از بهترین چای ها و نوشیدنی هایی که برای کودکان مناسب است ، گل های بابونه و برگ های آن است که برای کودکان بسیار مفید است ، نوشیدن این گیاه با کمی افزودنی شیرین می تواند برای کودکان بسیار مفید باشد. چای بابونه به عنوان دارویی برای کودک عمل می کند و آرامش خاطر کودک را بهبود می بخشد.

نفخ شکم را کاهش دهید

چای بابونه ، چای رازیانه و نعناع از معروف ترین چای های ضد نفخ هستند. در مورد نوزادان بهتر است به آنها چای مستقیم ندهید اما مادر باید از این چای ها استفاده کند و در نهایت اثرات مفید این چای ها از طریق شیر به نوزاد منتقل می شود.

دما را کم کنید

برای کاهش لرز و افزایش تعریق (که باعث کاهش مدت و شدت تب می شود) ، می توانید چای مرهم لیمو ، بابونه ، نعناع و شیرین بیان را امتحان کنید.

مقابله با حالت تهوع

چای زنجبیل در خنثی سازی اثرات مضر حالت تهوع بسیار مثر است. این چای می تواند سیستم هضم را آرام کرده و با درد مقابله کند. همچنین ، دادن چای زنجبیل به کودک مبتلا به حالت تهوع و استفراغ می تواند از کمبود آب ناگهانی در بدن جلوگیری کند. این چای همچنین از حالت تهوع ناشی از حرکت ، به عنوان مثال در ماشین و هنگام مسافرت جلوگیری می کند.

اثر مفید چای

اگرچه قبلاً در مورد مضرات چای به ویژه چای سیاه به کودکان گفته ایم ، چای فقط به چای سیاه محدود نمی شود. انواع مختلفی از چای وجود دارد که برخی از آنها می توانند برای کودکان مفید باشند.

برخی یادداشت ها

کودکان روزانه چقدر چای می توانند بخورند؟

بهتر است چای ای که به کودک می دهید لاغرتر از چای ای باشد که به تنهایی می نوشید. معمولاً بسته به نوع چای ، هر چای باید به مدت ۴ تا ۶ دقیقه دم بکشد. اما برای کودکان این زمان به ۲ تا ۴ دقیقه کاهش می یابد. اگر چای بسیار غلیظ و غلیظ است ، حتماً با افزودن آب به آن غلظت آن را کاهش دهید.

نکته دیگری که والدین باید به آن توجه کنند این است که دمای چای برای کودکان باید بسیار کمتر از بزرگسالان باشد. بهتر است چای را در دمای اتاق قرار دهید تا دمای آن برابر با محیط باشد.

معمولاً کودکان و حتی بزرگسالان می خواهند چای را با شکر بنوشند. کودکانی که بیش از ۳۵۵ میلی لیتر چای شیرین در روز مصرف می کنند ، ۶۰٪ بیشتر در معرض چاقی و چاقی قرار دارند.

چای هیچ کالری ندارد و از نظر ویتامین ها و مواد مغذی ارزش غذایی آن زیاد نیست. کودکانی که شکم خود را با چای پر می کنند کمتر غذاهای سالم و مقوی می خورند. نتیجه چیزی جز سو mal تغذیه نیست.

چای همچنین از جذب آهن در خون جلوگیری می کند. در نتیجه ، کودکانی که چای زیادی می نوشند ممکن است دچار کمبود آهن شوند.

کافئین مدر است و باعث می شود بدن آب را سریعتر دفع کند. البته میزان این دفع مایعات به میزان کافئین مصرفی بستگی دارد. همین ترشح مایعات می تواند بدن را در معرض کم آبی قرار دهد و بنابراین برای سلامتی اعضای مختلف بدن خطرناک است. این امر به ویژه در فصول گرم که بدن به مایعات بیشتری نیاز دارد بسیار مهم است.

کافئین می تواند اعتیاد آور باشد. به همین دلیل ، اگر کودک شما به نوشیدن چای عادت کند ، وابستگی بدن او به این ماده باعث افزایش مصرف و در نتیجه اثرات سو ad این ماده بر بدن او می شود.

نوشیدن چای باعث اختلال در خواب کودک می شود و باعث ادرار زیاد کودکان در شب و در نیمه شب می شود.

منبع:
https://www.beytoote.com/baby/nutrition-baby/disadvantages4-tea2.html

درباره‌ی پندار

حتما ببینید

مانتو شیک و باکلاس

۹۰ مدل مانتو ۲۰۲۱ جدید بسیار شیک و باکلاس

لیستی از مدل مانتو شیک و باکلاس را در این مقاله برای شما گردآوری کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *