دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک دخترانه [50 مدل فوق العاده]

دکوراسیون خانه مجردی دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده و شیک

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

اتاق خواب ساده

دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان

آباژور اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب شیک و ساده

دکوراسیون اتاق خواب شیک

دکوراسیون اتاق مطالعه شیک

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک

  • عکس اتاق خواب ساده
  • لوستر اتاق خواب ساده
  • اتاق خواب شیک
  • دکراسیون آشپزخانه
  • عکس اتاق خواب ساده دخترانه
  • اتاق خواب مدرن دخترانه

در این مقاله قصد داریم ایده های را برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر شما هم دنبال یک دکوراسیون ساده و در عین حال شیک و با کلاس هستید این مقاله مختص شماست . برای دیدن طرح های دکوراسیون اتاق خواب در ادامه با ما همراه باشید.

مدل های زیبای دکوراسیون داخلی اتاق خواب ساده :

برای داشتن دکوراسیون داخلی اتاق خواب ساده و ایده آل رعایت چند اصل در رابطه با رنگ، نور، سرویس خواب و دکور اتاق اهمیت قابل توجهی دارد که امروز ضمن معرفی مدل های شیک و زیبای دکوراسیون اتاق خواب ساده، به بررسی این اصول اولیه می پردازیم.

انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب:

رنگ تاثیر عمیقی بر ذهن و افکار دارد و احساسات متفاوتی ایجاد می کند. رنگ اتاق خواب باید به گونه ایی انتخاب شود که احساس آرامش و امنیت را به همراه داشته باشد.

به این نکته توجه کنید که هرچه رنگ آرامتر و ملایم تر باشد احساس آرامش بیشتری در زمان استراحت ایجاد میکند، با این تفاسیر پیشنهاد اغلب طراحان دکوراسیون استفاده از رنگ های روشن برای دیوار اتاق خواب است.

در صورت داشتن دیوارهایی با رنگ روشن میتوانید از وسایل و دکور با طیف های مختلفی از رنگ ها استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: بهترین مارک بین بگ چی بخرم؟

دکوراسیون داخلی اتاق خواب ساده

مدل دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

نور پردازی مناسب اتاق خواب:

ایجاد نور مناسب در اتاق خواب و نورپردازی اصولی نیز باعث ایجاد احساس آرامش در اتاق می شود. این نور پردازی را می توان به کمک آباژور و چراغ های تزیینی تنظیم نمود و فضایی زیبا و جذاب در اتاق ایجاد کرد. از آنجایی که نور سریع ترین راه برای ایجاد احساسات است،

برای انتقال احساس آرامش و شادابی بهتر است از نورهای روشن و درخشان استفاده کرد، اما در صورتی که تمایل به ایجاد فضایی رمانتیک و خصوصی دارید بهتر است از نور تیره مثل مشکی و قرمز استفاده کنید. به کار بردن شمع های تزیینی نیز تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی اتاق خواب دارد.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: تصاویر میز جلو مبلی جدید

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

چیدمان سرویس خواب:

مهمترین وسیله در اتاق خواب، تختخواب است که علاوه بر انتخاب صحیح مدل آن با توجه به زیبایی و نیاز بهتر است به محل قرار دادن آن نیز توجه کنید.

ادامه مطلب  13+ مدل از زیباترین اتاق خواب دخترانه نوجوان | اردیبهشت 1401

بهترین مکان برای قرار دادن تختخواب جایی است که دید مناسبی از در اتاق خواب داشته باشید و همچنین پشت سرتان به جای پنجره و فضای باز دیوار باشد. این نوع چیدمان تداعی کننده حس امنیت و آرامش است و در دکوراسیون داخلی اتاق خواب ساده نقش مهم و کلیدی دارد.

اتاق خواب ساده

اتاق خواب سفید

اتاق خواب ساده

دکوراسیون اتاق خواب

انتخاب دکور مناسب اتاق خواب:

ایجاد فضایی آرامشبخش و شیک نیازمند طراحی و اجرای دکور مناسب است. در اتاق خواب برای ایجاد دکور مناسب وسایل زیبا و جذاب انتخاب و تهیه کنید. به کار بردن آثار هنری مناسب و زیبا از جمله تابلوهای نقاشی و عکس،  مجسمه ها و دکوری های مناسب اتاق خواب تاثیر قابل توجهی در زیبایی اتاق خواب دارند.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: دکوراسیون خانه های لوکس ترکیه

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب ساده

مدل دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

منبع:
بیوتی هوم

——————-.

ایده های رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب

رنگ‌های خنثی از این نظر که قابلیت هماهنگ شدن با رنگ‌های دیگر را دارند، انتخاب خوبی برای اتاق خواب هستند. بژ، عاجی (ivory)، خاکستری مایل به قهوه‌ای (taupe)، خاکستری و سفید هر یک می‌توانند پس‌زمینۀ بسیار مناسبی برای رنگ اتاق خواب باشند.

دکوراسیون اتاق خواب

رنگ‌های پاستلی و رنگ‌های ملایم، آرامش‌بخش، دلگرم کننده و روشن هستند و می‌توانند به شما کمک کنند تا یک خواب خوب شبانه داشته باشید. می‌توانید از طیف‌های ملایم آبی، بنفش کم‌رنگ (lavender)، سبز، زرد و صورتی استفاده کنید.

ترکیب رنگ‌های زرد و سبز برای فضای اتاق خواب بسیار مناسب هستند. اگر بخش اعظم فضا به رنگ زرد نقاشی شده باشد؛ سادگی و آرامشی که لازمه یک اتاق خواب است به آن می‌بخشد؛ غالب شدن رنگ سبز در اتاق خواب بیش از میزان لازم به فضا شور و انرژی را اضافه می‌کند.

رنگ زرد چیدمان

آبی برای بیشتر افراد خاصیت آرامش‌بخشی دارد. استفاده از رنگ آبی روشن، یکی از بهترین گزینه‌های دکوراسیون اتاق خواب مجردی و پسرانه است. از بهترین رنگ‌های مناسب برای ترکیب با رنگ آبی، رنگ زرد است. ترکیب آبی و زرد برای اتاق خواب، می‌تواند علاوه بر القای آرامش به فرد، موجب تحریک فکر و ذهن شود.

اتاق کودک و نوجوان

ترکیب رنگ قرمز و بنفش هارمونی زیبایی به وجود می‌آورد و طراحی اتاق خواب با این دو رنگ، علاوه بر رمانتیک کردن فضا، در طولانی مدت موجب افزایش انعطاف‌پذیری در افراد می‌شود.

رنگ رمانتیک فضا

برای اتاق‌های کوچک، استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی بهترین گزینه است از رنگ روشن به عنوان رنگ زمینه استفاده کنید و جزئیات اتاق خواب را با رنگهای تیره‌تر ترکیب کنید.

اگر اندازه‌ اتاق خواب شما بزرگ است، می‌توانید از طیف رنگی تیره استفاده کنید و سعی کنید رنگ که برای اتاق خواب انتخاب می‌کنید با سایر وسایل هارمونی داشته باشد.

ادامه مطلب  13+ مدل کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: خرید پاف ارزان مدرن جدید

دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان

با دیوار پوش‌ها دکوراسیون اتاق خواب شیک داشته باشید

از دیوار پوش‌های جدید، کاغذ دیواری‌ها، رنگ آمیزی‌های متنوع و قاب‌های عکس و تصاویر ترسیمی می‌توانید برای زیباتر کردن دیوارهای اتاق خواب استفاده کنید. طرح دیوار اتاق خواب نباید چشم را اذیت کند و باید رنگی باشد که شخص بعد از گذراندن یک روز پرمشغله درون آن به آرامش لازم برسد. ممکن است دوست داشته باشید که دیوار را ساده رنگ کنید و سپس با نصب استیکر آن‌ها را زیباتر کنید.

اتاق مدرن و خاکستری

در دکوراسیون اتاق خواب به کف‌پوش اهمیت بدهید

کف‌پوش‌ها مزایای خاص خود را دارند، جدای از ظاهر متفاوت و بحث سلیقه، هر کدام از آن‌ها در فضای خاصی جوابگو هستند. بهترین کف‌پوش برای دکوراسیون اتاق خواب موکت‌ها نرم و زیبا هستند و بعد از آن چوب و پارکت گزینه‌های مناسبی محسوب می‌شوند؛ اما سنگ و سرامیک سرد هستند و سعی کنید از آن‌ها در دکوراسیون منزل به‌خصوص اتاق کودک استفاده نکنید.

دکوراسیون اتاق خواب

در دکوراسیون اتاق خواب کودک فرش را فراموش نکنید

قرار دادن فرش و یا گلیم در اتاق کودک، علاوه بر زیبایی باعث می‌شود به علت نرمی و لطافت نشستن و دراز کشیدن روی آن برای کودکان راحت باشد.

دکوراسیون اتاق خواب

با استفاده از پرده فضا را رمانتیک‌تر کنید

استفاده از پرده تاثیر بسیاری در مجلل کردن اتاق خواب ساده دارد. می‌توانید یک پرده ساده و شیک نصب کنید یا از پرده طرح دار استفاده کنید. ولی محیط را زیاد شلوغ نکنید.

دکوراسیون اتاق خواب

چیدمان اتاق

نقش لوستر در دکوراسیون اتاق خواب ساده

تاثیری که یک لوستر می‌تواند بر جلوه اتاق خواب شما داشته باشد را دست کم نگیرید. با عوض کردن لوستری ساده با لوستر مجلل‌تر می‌توانید فضای ساده اتاق خواب را شیک‌تر کنید.

دکوراسیون داخلیاتاق خواب مدرن

از آباژور استفاده کنید

نور یک‌دست برای اتاق خواب مناسب نیست و بهتر از در کنار نور اصلی نورهایی مثل نور آباژور یا چراغ خواب داشته باشید. یک آباژور کوچک و شیک دکوراسیون اتاق خواب ساده را لوکس می‌کند.

آباژور اتاق

بهترین جای اتاق را تخت خواب اختصاص بدهید

بهترین مکان برای قرار دادن تخت و سرویس خواب در دکوراسیون اتاق خواب جلوی بزرگ‌ترین دیوار اتاق است؛ اما اتاق‌های مختلف شرایط متفاوتی برای جای مناسب تختخواب دارند. برای دو طرف تختخواب، از میز کنار تختی و آباژور استفاده کنید. هنگام تعیین مکان مناسب، به جای کلید پریزها نیز توجه داشته باشید. کنار تخت خواب و میز توالت باید پریز برق وجود داشته باشد.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: زیباترین اتاق خواب دخترانه

جای سرویس خواب

کمد در چیدمان اتاق خواب نوجوان تاثیر زیادی دارد

نوجوانان، وسایل ریز و درشت زیادی دارند و به دلیل سن رشد آن‌ها روز به روز بر لباس‌هایشان افزوده می‌شود؛ به همین دلیل کمد دیواری و کشو با اندازه مناسب و متناسب با وسایل، لازمه دکوراسیون اتاق خواب نوجوان است و باعث مرتب شدن و ساماندهی اتاق می‌شود.

ادامه مطلب  دکوراسیون اتاق خواب بدون تخت [100 ایده شیک]

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را با تخت خواب فانتزی زیباتر کنید

امروزه تخت خواب‌های فانتزی و مدرن مختلفی با شکل و شمایل جذاب برای دختران نوجوان وجود دارد. ممکن است کمی هزینه بالا داشته باشند ولی این تخت خواب‌ها چیدمان اتاق دخترانه را شیک و جذاب می‌کنند.

اتاق خواب دخترانه

از روتختی ساده‌ استفاده کنید

روتختی ساده با رنگ مناسب دکوراسیون، اتاق خوابتان را متحول می‌کند. اگر از روتختی‌هایی با رنگ روشن استفاده کنید، فضا بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. برای جلوه بیشتر تخت از کوسن و بالشت‌های زیبا با رنگ‌های متنوع استفاده کنید.

اتاق خواب مجردی

با آینه دکوراسیون اتاق خواب را زیباتر کنید

اگر اتاق خواب شما فضای کافی دارد، آینه را با کنسول در اتاق قرار بدهید و اگر فضا کوچک است، آینه را به دیوار نصب کنید، قاب قشنگی برای آن انتخاب کنید و لذت ببرید. دقت کنید که آینه نباید در مکانی باشد که در زمان استراحت حرکت‌های درون آینه در دید شما باشد یا در تاریکی از آینه به بیرون اتاق دید داشته باشید.

آینه اتاق خواب

از قاب عکس استفاده کنید

اگر چیدمان اتاق خواب ساده و شیک را می‌پسندید می‌توانید این سادگی را با چند قاب عکس چشم نوازتر کنید. این کار به‌خصوص برای دکوراسیون اتاق خواب عروس توصیه می‌شود.

قاب عکس اتاق خواب

کتابخانه‌های دیواری هم جذاب هستند

یکی از گزینه‌هایی که این روزها در دکوراسیون اتاق خواب نوجوان استفاده می‌شوند قفسه و کتابخانه‌های دیواری هستند که می‌توانید از آن‌ها برای قرار دادن مجسمه، گلدان‌های کوچک، قاب عکس و مهم‌تر از همه، کتاب استفاده کنید؛ اما دقت کنید به علت خطر احتمالی سقوط، این قفسه‌ها را بالای تخت نگذارید.

کتابخانه اتاق خواب

سبزی رابه اتاق خواب خود بیاورید

با گذاشتن گل و گیاه می‌توانید دکوراسیون اتاق خواب شیک و ساده داشته باشید. قرار دادن یکی دو گلدان گل طبیعی یا دسته گلی زیبا باعث می‌شود اتاق خوابتان ساده و شیک به نظر برسد. گیاهانی مانند سانسوریا، آلوورا، برگ قاشقی علاوه بر تهویه اتاق به زیبایی اتاق خواب شما می‌افزاید.

گل مناسب اتاق خوابگل مناسب اتاق خواب

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده و قدیمی

با استفاده از وسایل قدیمی مثل جواهرات قدیمی جلوهای نو و خلاقانه به اتاق خواب خود می‌دهید. از جواهرات و اشیایی با رنگ‌های متمایز استفاده کنید تا تغییری که ایجاد می‌کنید جلب توجه کند.  تزیین اتاق خواب با وسایل ساده یکی از راه‌هایی است که با شیوه‌ای راحت رنگ و لعابی نو به فضا بدهید.

اتاق خواب قدیمی

منبع:
آدرس

————.

حتما ببینید

کاغذ دیواری اتاق خواب

13+ مدل کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه

کاغذ دیواری اتاق  دخترانه چی بخرم؟ اگر شما هم به دنبال طرح های کاغذ دیواری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *